O karboksyterapii

Terapia dwutlenkiem węgla - „cudownym gazem”, czyli inaczej karboksyterapia została okrzyknięta największym przełomem w zakresie kosmetologii estetycznej. Karboksyterapia na całym świecie stała się doskonałym rozwiązaniem na podstawowe jak i zaawansowane problemy estetyczne klientek w gabinetach. Najbardziej popularna jest w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i w Europie.

Metoda ta znana i wykorzystywana była już w latach 30-tych, gdzie poddawano pacjentów z niewydolnością żylną kąpielom w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla. Natomiast w latach 90-tych zaczęto stosować śródskórne iniekcje CO2 w celu leczenia miażdżycy oraz cukrzycowych owrzodzeń. Wówczas wtedy poczyniono obserwacje, że efektami ubocznymi prowadzonych leczniczo terapii jest znaczna poprawa kondycji skóry i jej wyglądu.

Wstrzyknięcie podskórne dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi. Proces ten sprzyja zwiększonej produkcji kolagenu, poprawie retencji wody oraz eliminowaniu obrzęków. Efekty jakie uzyskujemy, to nie tylko zdecydowana poprawa skóry, ale i zwiększenie jej grubości.

Dzięki bezpieczeństwu i małej inwazyjności przy jednoczesnym potwierdzeniu swojej skuteczności, znalazła szerokie zastosowanie jako jedna z pierwszych terapii, które możemy zaproponować pacjentom w podstawowych problemach estetycznych.

Karboksyterapia jest bardzo pomocna w walce z cellulitem, rozstępami, z podwójnym podbródkiem, nadmiarem tkanki tłuszczowej zgromadzonej lokalnie, łysieniem i nadmierną utratą włosów, z poprawą elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem karboksyterapii:
 + ciąża,
 + okres karmienia piersią,
 + niewydolność nerek, płuc, serca,
 + ostre infekcje,
 + gorączka,
 + choroby krwi.

Do wykonania zabiegu karboksyterapii potrzebne jest specjalne urządzenie oraz gaz. Dla bezpieczeństwa pacjenta bardzo ważne jest, aby zabieg był wykonany przy użyciu urządzenia medycznego zasilanego medycznym gazem ze specjalnej butli jak w Lumiderm Carboxytherapy.